26 marca, 2008

Boatcamp 1.

Posted by: Sylwia In: spotkanie boatcamp

Stało się!!! Jesteśmy już kilka godzin po wydarzeniu, na które nasza trójka ( w składzie Tomek, Grześ i ja –Chałka) czekała z niecierpliwością i z równoczesnym niepokojem. Pierwszy Boatcamp za nami. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się takiego odzewu ze strony uczestników. Pierwsze minuty godziny 19. zapowiadały klęskę frekwencyjną. Pojawiło się zaledwie kilka osób krążących wśród pustych krzeseł łódzkiego Klubu Morphine. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć to spotkanie z lekkim opóźnieniem, mając bezczelną nadzieję, że osób zjawi się więcej. Nie zawiedliśmy się, co więcej frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Wybiła godzina 19.30 klub był pełny.

prelegenci

Prelekcje następowały po sobie w takiej oto kolejności:

1. Cześć tu Captcha! Jesteś botem?, którą poprowadził Kamil Porembiński. Muszę przyznać, że temat wybrany bardzo trafnie. Wzbudził on wiele kontrowersji i ogólne poruszenie wśród uczestników spotkania. Padały pewne zarzuty, ze Kamil często zmieniał zdanie co do potrzeby Captcha i nie było jednorodnego wniosku na ten temat. W moim osobistym odczuciu wniosek był taki, że pomimo, że Captcha nie zawsze spełnia swoje zadanie, niejednokrotnie się przydaje i jest to prywatna sprawa każdego z osobna czy chce korzystać z takiego zabezpieczenia czy nie. Czyli prelekcja ukazywała wady i zalety Captcha co miało doprowadzić do otwartej dyskusji i w mojej opinii spełniło swoje zadanie.

aktywny uczestnik spotkania :) pozdrawiam

2. Coworking - Tomasz Rondio (design-joomla.pl). Pomimo tego, że Tomek musiał przygotować prezentacje w bardzo krótkim czasie, zrobił to nadzwyczaj udanie. Prelekcja lekka i przyjemna dla ucha. Przedstawił on definicje i główne założenia coworkingu. Odpowiedział też w mojej opinii z sukcesem na pytania padające od uczestników. Sadzę, że właśnie na boatcamp narodziła się nowa inicjatywa na terenie Łodzi, a mianowicie spotkania typu Jelly (zapraszam na coworkinglodz.ning.com)

uczestnicy

 

3. Flex 3 i AIR: Inwazja na Web 2.0 – Jarosław Jaskułowski, Daniel Wójcik (Peer2peer systems). Ostatnia prelekcja w moim odczuciu (i pewnie nie tylko w moim) niestety troszkę się przedłużyła. Natomiast wiem, że chłopcy bardzo się starali i zainteresowali kilku uczestników swoim tematem. W rozmowach kuluarowych temat ten cieszył się dużą popularnością. Kilka godzin temu przeczytałam recenzję ze spotkania jednego z uczestników na blogu http://bronikowski.com/. Muszę przyznać, że w pewnym sensie ma on rację, twierdząc, że nie padły odpowiedzi na zadane przez niego pytania. Natomiast sposób ich zadawania (6 pytań od razu) w odczuciu wielu z dozą arogancji był trochę nie na miejscu.

kuluary

Wiem, że wiele wątków pominęłam, ale kto był - ten wie jak było, kto nie był - niech żałuje :p. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to na następnym spotkaniu postaramy się o więcej mikrofonów, mniej osób niezainteresowanych ( muszę przyznać, ze niektórzy bardzo przeszkadzali w części przedstawiania prezentacji) i bardziej rozbudowana agendę.

Bardzo duża ilość uczestników spotkania rozmawiała ze mną o tym co dalej. To my pytamy co dalej? Pomysły od Was są mile widziane. Jeśli macie oczekiwania, sugestie, pytania. Piszcie. Współtwórzmy Boatcamp razem !

Fotki

http://picasaweb.google.com/haleczka/Boatcamp

http://picasaweb.google.pl/grzesiekkm/Boatcamp02

http://thecamels.org/nggallery/page-960/album-1/gallery-12/

Recenzje:

http://webhosting.pl NEW!!!

thecamels.org - dzięki Kamil za wsparcie:)

bronikowski.com/ -dziękujemy za udział w dyskusji i za aktywne uczestnictwo w rozmowach kuluarowych oraz recenzję, którą odbieramy dla siebie na plus- doceniamy :)

Podziękowania

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować, moim współorganizatorom czyli Tomkowi Rondio i Grzesiowi Monikowskiemu za to, że nam się udało :), prelegentom oraz wszystkim uczestnikom spotkania!

3 Responses to "Boatcamp 1."

1 | Sergiusz

kwiecień 5th, 2008 at 16:44

Avatar

Chetnie bym przyszedl ale dowiedzialem sie o barcampie przed chwila, klikajac gdzies miedzy blogami :) Mysle, ze szersze naglosnienie tej imprezy odbilo by sie na frekwencji.
Gratulacje i do zobaczenia na 2 edycji :)

2 | Tomasz Sobiesiak

kwiecień 13th, 2008 at 03:12

Avatar

troche czasu juz minelo a bedac pod wrazeniem pierwszego party, kiedy nastepne?

3 | Tomasz Rondio

kwiecień 15th, 2008 at 20:08

Avatar

Powoli się do niego zbieramy. Na 100% będzie w maju ale dokładnej daty jeszcze nie ustaliliśmy.

Comment Form


  • Tomasz Rondio: Napisz co i jak. Chętnie opublikujemy
  • Tomasz Sobiesiak: w sprawie noclego jestem wmiare obeznany w łódzkich hotelach, wiec jak nie uda się czegoś znaleść to wystarczy majla posłać :-)
  • grzehu: mapka niedługo będzie podrasowana o drogowskazy i zdjęcia ABW na panoramio, nawet będę na tyle gościnny ze zamieszczę adresy stron do hoteli (o

Fotki

      1    2    6  

Partner

fotopanel.pl

Patroni medialni